Skip to content

Piosenki na koniec świata

DZIAŁ: Śmieszne

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, coraz to nowymi bombami, czy nieustannie mnożącymi się odmianami wirusów rośnie obawa, że któregoś dnia coś pójdzie nie tak i ludzkość diabli wezmą.
Jednak nie ma co się załamywać – jeśli przeżyjesz, będziesz mógł walczyć z zombie czy uciekać przed morderczymi robotami. A jeśli w końcu na Ziemi zapanuje pokój, będziesz opowiadać wnukom, jaki był z ciebie twardziel. Do szczęścia potrzeba tylko soundtracku.

Początek

Murray Gold – Doomsday

Dopiero przed chwilą w wiadomościach podali, że zostaliśmy zaatakowani i wszelkie próby ujarzmienia zagrożenia zawiodły. Twoje plany na przyszłość legły z gruzach. Nie wiesz, co ze sobą zrobić. Kiedy wybiegasz na ulicę, okazuje się, że zostałeś całkiem sam. Ledwo uchodzisz z życiem, gdy zostajesz znienacka zaatakowany. Wiesz, że teraz musisz odnaleźć swoich bliskich.

 

Poszukiwania

Ruelle – Until we go down

Świat teraz wygląda zupełnie inaczej, nawet powietrze zmieniło swój zapach. Wycieńczony ciągłą walką o życie poddajesz się i czekasz na śmierć. Jednak zostajesz uratowany przez niewielką grupkę ludzi. Razem z nimi metodą kuli śnieżnej zbieracie wszystkich napotkanych po drodze, a ty przy okazji nabywasz nowe umiejętności. W końcu udaje wam się odnaleźć twoją rodzinę i przyjaciół. Znajdujecie schronienie i próbujecie zgromadzić jak najwięcej zapasów, żeby nie musieć zjadać siebie nawzajem. Teraz zastanawiacie się, co dalej.

 

Zagrzanie do działania

Imagine Dragons – Warriors

Siedzicie w grupie ocalałych starając się zapomnieć o czyhającym na was zagrożeniu. Większość zebranych pragnie spędzić swoje ostatnie chwile w spokoju. Jednak ty nie chcesz do tego dopuścić. Wygłaszasz płomienną przemowę. Podsycasz płynącą w ich żyłach wolę walki o wolność. Wszyscy razem śpiewacie refren piosenki i już z zupełnie innym nastawieniem planujecie co dalej, co pewien czas wydając z siebie motywacyjne okrzyki.

 

Walka

Clint Mansell – Requiem for a dream

Twoje życie teraz przypomina film, więc dlaczego by nie zrobić z bieżących wydarzeń montażu, który podsumuje wszystkie paskudne wydarzenia, jak pożegnanie z rodziną i intensywną walkę o przetrwanie.

 

Decydujące starcie

Joe Hisaishi – The Legend of Ashitaka

Za moment ty, właśnie ty, wejdziesz tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi nawet zerknąć. Na ciele masz już wiele ran, twoje ubranie jest poszarpane i ubłocone, ale ty wciąż żyjesz. Jeszcze chwila i staniesz twarzą w twarz z mózgiem całej operacji mającej na celu zniszczenie naszego gatunku. Od ciebie zależy, czy zwyciężymy. Jednak w trakcie okazuje się, że żeby zwyciężyć musisz poświęcić swoje życie. Wiesz, że nie wrócisz już do swoich bliskich. Jednak nie wahasz się ani chwili mając nadzieję, że w ten sposób ich ocalisz.

 

Pogrzeb

Ryuichi Sakamoto – The Sheltering Sky

Niestety, ty zginąłeś, a wróg nie. Próbowałeś. Przynajmniej teraz masz najprawdziwszy pogrzeb wojownika. Jeśli ludzkość przetrwa, będziesz prawdziwą legendą. Wszyscy zgromadzeni, którym na tobie zależało, rozpaczają. Opłakują cię nawet ci, którzy na początku nie brali cię na poważnie. Jeden z ocalałych podpalając twoje zwłoki nawołuje do nietracenia nadziei i mówi o twojej ofierze, która nie może się zmarnować. Teraz wszyscy wpatrują się w ten bohaterski stos, a ktoś zainspirowany twoją odwagą podejmie wyzwanie i spróbuje ocalić świat.

 

Pożegnanie

Taylor Swift feat. The Civil Wars – Safe and Sound

Ktoś dokonał tego, czego ty już nie mogłeś. Teraz ludzkość musi zacząć wszystko od nowa na ruinach dawnego świata. Ty już jako duch chodzisz po zgliszczach metropolii i wspominasz dawne czasy mając nadzieję, że bez ciebie twoja rodzina da sobie radę, a następnie odchodzisz w stronę światła.